Vernieuwing zwemsteiger Tjuchem januari 2025.

Vernieuwing zwemsteiger Tjuchem.

Laat de zomer maar komen.
De sinds 2000 aangelegde zwemsteiger aan het Afwateringskanaal is de zomerse ontmoetingsplaats voor onze jeugd en andere zwemliefhebbers in het dorp.
Na vele jaren plezier te hebben geleverd begon de tand des tijds een gevaarlijke situatie op te leveren door houtrot in de paalfundering, gladheid van de steigerplanken en splintergevaar.
In 2023 is derhalve besloten de steiger te renoveren, hetgeen een behoorlijke aanslag op de dorpsreserveringen zou plegen.
Gelukkig ging de spreuk van Johan Cruijff “elk nadeel hep z’n voordeel” ook op voor Tjuchem.
De eigenaren van de windmolens met hun red lights aan de oostzijde van ons dorp stellen elk jaar een bedrag beschikbaar voor de omgeving.
2/3 van dit ter beschikking gestelde bedrag gaat naar omwonenden, terwijl het overige deel wordt toegekend aan projecten in omringende dorpen. Deze projecten dienen de leefbaarheid van het dorp te vergroten.
De regelingen worden uitgevoerd door Stichting Beheer Gebiedsfondsen Delfzijl Zuid Oost.
De Vereniging voor Dorpsbelangen Tjuchem heeft op deze mogelijkheid een beroep gedaan, hetgeen met een aanzienlijk bedrag is gehonoreerd waardoor het project haalbaar was geworden.
Het overige deel is toegezegd als cofinanciering door de Gemeente Midden-Groningen.
Bijgaand enkele foto’s, van de nieuwe situatie.
Laat de zomer nu maar komen, zodat we feestelijk de eerste duik kunnen nemen.